Taneční kalendář 2024

DIVOŠKA

Vítej v archetypu Divošky. Tento archetyp v sobě nosí každá žena. Jen některá ji žije, jiná ji v sobě tuší a další na ni uplně zapomněla. Divoška je naše spojení s intuicí, instinkty a vnitřní pravdou. Ukazuje ti, kam tě vede tvá duše i srdce a kde se aktuálně potlačuješ. Divoška je nekompromisní a bude se ozývat tak dlouho, dokud její volání neposlechneš. 

Rytmus bubnu – tlukot srdce (15 min.)

Jestli je pro mě divoška s něčím bytostně spjatá, pak je to rytmus. Rytmus nacházíme všude v přírodě a hudba nám jej nádherně zprostředkovává díky bubnům. Užij si proto tuto čistě bubnovou taneční praxi.

Tulení kůže (15 min.)

Nosíš na sobě kůži, která už ti neslouží? Možná tě nějakou dobu chránila nebo jsi díky ní někam zapadla. Možná už ale přišel čas tuto tulení kůži odložit.
(Název je inspirovaný příběhem z knihy Ženy, které běhaly s vlky.)

Až do kostí (30 min.)

Protanči se celým svým tělem v jeho jednotlivých vrstvách. Toto je bezpochyby jedna z mých oblíbených tanečních praxí, kterou velmi ráda zařazuji pravidelně i na živých lekcích.

Vítr ve vlasech a oheň v těle (60 min.)

Tohle je pravá divoška. Řádí, dovádí, poletuje, plane vášní. Pojď si zaskákat, zpotit se, hluboce se uvolnit. Nejen díky propojení s živly, ale především díky úžasné hudbě. A pamatuj, že vášeň je především o hloubce prožitku. Pokud nemůžeš skákat navenek, můžeš skákat uvnitř sebe.

0 komentáøù

Pøidat komentáø